دیدار شعر

گاهی نگاهی...

دیدار شعر

گاهی نگاهی...

بودن فراتر ازخور و خواب ودیدن و دیدار و گفت وگوست.....
باشیم و بمانیم آنگونه که نقش بردلهانهیم وبرق نگاه ها شویم وتبسمی برلبها.....
هنر انسان بودن بودن ماندگار است.هماره باشیدوبمانید.

آخرین مطالب

مرکب وهم

چهارشنبه, ۶ آبان ۱۳۹۴، ۱۲:۰۲ ق.ظ

درک درستی در حیطه ی چگونه انگاری تصورات آدمها آن هم در قالب هر شخصیت متفاوتی - مستقلا - باید داشته باشی تا بتوانی چند درصدی شاید آنچه که به آن عکس العمل در مواجه های مجازی میگویند، را پیش بینی کنی؟ شک ندارم دوستانی که در عرصه های جامعه شناسی،مردم شناسی و روانشناسی و و و مطالعه و تفحصی داشته اند در مورد این عقیده و نظر حقیر بابنده هم رای میباشند.

در جوامع کنونی که بطور اخص در نحوه ارتباطات مردم با هم دگرگونی های عظیمی به کمک رشد تکنولوژی اتفاق افتاده  چالش های تازه ای هم ناچار همگون و همسوی با این تغییرات سر برون آورده و میآورند که گاهی قرین بافضایل یا رضایل انسانی شکوفا شده و تاثیرات بسیاری در اکثر موارد بر پیچیدگی های ارتباطی گذاشته و میگذارند

سوار بر تلاطم امواج تکنولوژی معرکه و اتفاقی سر برون آورد که همسوی با جهان واقعی گستره ای مجازی را دامن زد، که با سرعت سر سام آوری حقیقت و واقعیت را به کام گرفته و ناچار و بی بدیل به هزاران دلیل درست و غلط بر پهنه ی بینهایت خود افزوده و حتی فرصت حیرت را از نگاه مبهوت بشریت دریغ میدارد!

براستی در مواجهه با این چالش بزرگ آدمی چه کرده؟ و چگونه مهار این وسعت را به دست خواهد گرفت؟ ودر ازای فرصت های بیکران این عرصه چه بهایی پرداخته و میپردازد؟

در این دو یا سه دهه ای که جولان بشریت در عرصه های مجازی به سمت بیکرانگی شتاب گرفته است علاوه بر اندوخته هایی که اطلاعات مینامیمم و در دسترس یکدیگر مینهیم که خود موجب مزایا و معایب فراوانیست ،چندین مورد بهای گزاف ناخواسته ی دیگری از کف داده ایم که شاید در مواجهه با عواقب به ناچار آن هنوز سر درگم مانده باشیم.

آنچه که در این مجال بیشتر علاقمند به عنوان آن هستم، بحران توهم بر عرصه ی قضاوت از دیگران در محیط محدود مجازیست ، د بیشک دسترسی آنانی که درتسلط و تحلیل اطلاعات سرورهای بزرگ و متعددحصول نتایج را به سمت بیزینس و کسب درآمد پیش میرانند بنا به دسترسی های خاص که در قبالپرداخت های کلان اتفاق می افتد کمتر دچار وهم و سراب خواهند شد اما نقطه نظر حقیر بستریست که در محدوده ی کاربران متعارف سطحی و خانگی اتفاق افتاده و می افتد.


  • ابوالفضل خداوردی پور

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی